Lijst van gekende (H) Euverdekens van sint-Joris Gent

Bronnen: 
Handschrift 610, Bibliotheek Universiteit Gent
Notities, … van het gulden van Ste. Jooris van Jacques Ghijs, 1733,
De geschiedenis van het oude Sint-Jorisgilde te Gent van J.Moulin-Coppens, 1982
Transcriptie door confreer Etienne Dermine
Aanvullingen of opmerkingen graag naar:
etienne.dermine@skynet.be of:
info@sintjorisgilde.be
1428 van den Sucre Jean
1497 van der Moere Claeys
1500 Triest Joos
1501 Clayssone  Omaer
1502 Bette Joos
1503 Bette Joos
1504 Bette Joos
1505 Uutenhove  Claÿs
1506 Uutenhove  Claÿs
1507 Suucket  Anthonis
1508 Suucket  Anthonis
1509 van Wedegrave Charles   heere van Landeghem
1510 van Wedegrave Charles   heere van Landeghem
1511 van Pottelsberghe Lieven 
1512 van Pottelsberghe Lieven 
1513 van Pottelsberghe Lieven 
1514 van Pottelsberghe Lieven 
1515 van Pottelsberghe Lieven 
1516 van Pottelsberghe Lieven 
1517 de Gruutere Philippe 
1518 de Gruutere Philippe
1519 Bollijn Cornelis 
1520 Bollijn Cornelis 
1521 de Wale Willem  heere van Axpoele
1522 de Wale Willem  heere van Axpoele
1523 Triest  Clays
1524 Triest  Clays
1525 van Saemslach Jan
1526 van Saemslach Jan
1527 Claÿssone Charles
1528 Claÿssone Charles
1529 Claÿssone Charles
1530 de Gruutere Ghÿselbrecht
1531 de Gruutere Ghÿselbrecht
1532 van den Kethulle Philips heere vander Haverie 
1533 van den Kethulle Philips heere vander Haverie 
1534 van den Kethulle Philips heere vander Haverie 
1535 de Baenst  Gillis 
1536 van Ymbiese
(van Hembiese) 
Willem 
1537 van Ymbiese
 (van Hembiese) 
Willem 
1538 van Briersbeke Philips  heere van Hester
1539 van Overbeke Philips  heere van Hester
1540 van der Doüvÿe
1541 van der Doüvÿe
1542 van Pottelsberghe Franchois  heere van Vinderoute, Merendree
1543 van Pottelsberghe Franchois  heere van Vinderoute, Merendree
1544 Triest Claes  heere van Hauweghem
1545 Triest Claes  heere van Hauweghem
1546 van Ymmersele Jan  heere van Boedrÿ
1547 van Ymmersele Jan  heere van Boedrÿ
1548 de Baenst  Antheunis
1549 de Baenst  Antheunis
1550 de Baenst  Antheunis
1551 de Baenst  Antheunis
1552 de Gruuttere Charles  heere van Exaerde 
1553 de Bourgogne Adolf heere van Wackene 
1554 Damman Jan heere van Oomberghe
1555 Damman Jan heere van Oomberghe
1556 Damman Jan heere van Oomberghe
1557 Triest  Jacques 
1558 Triest  Jacques 
1559 Triest  Adrian 
1560 Triest  Adrian 
1561 de Gruuttere Jan  heere van Loovelde 
1562 de Gruuttere Jan  heere van Loovelde 
1563 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1564 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1565 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1566 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1567 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1568 Triest Nicolaes  heere van Hauweghem
1569  Bette Jacques heere van Anghereel 
1570  Bette Jacques heere van Anghereel 
1571  Bette Jacques heere van Anghereel 
1572  Bette Jacques heere van Anghereel 
1573  Bette Jacques heere van Anghereel 
1574 de Grüüttere  Jan  heere van Loovelde  
1575 de Grüüttere  Jan  heere van Loovelde  
1576 de Grüüttere  Jan  heere van Loovelde  
1577 de Gruutere Philippe  heere van Hansbeke, Axpoele
1578 de Gruutere Philippe  heere van Hansbeke, Axpoele
1579 de Gruutere Philippe  heere van Hansbeke, Axpoele
1580 de Gruutere Philippe  heere van Hansbeke, Axpoele
1581 de Gruutere Philippe  heere van Hansbeke, Axpoele
1582 van Brackele Joos 
1583 van Brackele Joos 
1584 van Brackele Joos 
1585 van Brackele Joos 
1586 Bets Jan 
1587 Bets Jan 
1588 Bette  Jacques  heere Angherelle
1589 Bette  Jacques  heere Angherelle
1590 van Zillebeke Jacques  gheseyt Taccoen 
1591 van Zillebeke Jacques  gheseyt Taccoen 
1592 van Zillebeke Jacques  gheseyt Taccoen 
1593 de Rodoan  Philips  heere van Beerleghem
1594 Cortewille  Ghijselbrecht 
1595 Cortewille  Ghijselbrecht 
1596 Cortewille  Ghijselbrecht 
1597 van Steelant Servaes 
1598 van Steelant Servaes 
1599 van Steelant Servaes 
1600 van Braeckele Joos
1601 van Braeckele Joos
1602 van Braeckele Joos
1603 Cortewille  Ghijselbrecht 
1604 Cortewille  Ghijselbrecht 
1605 Cortewille  Ghijselbrecht 
1606 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1607 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1608 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1609 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1610 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1611 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1612 de Hellin Robert  heere van Wassenhove 
1613 van Eeckhaüte Gillis  heere van Pümbeke 
1614 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1615 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1616 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1617 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1618 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1619 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1620 de Rodoan Jan Baptiste  heere van Bieze 
1621 de Blasere Guille  heere van Hellebuis 
1622 de Blasere Guille  heere van Hellebuis 
1623 de Blasere Guille  heere van Hellebuis 
1624 de Blasere Guille  heere van Hellebuis 
1625 Triest Joos  heere van Lovendeghem, Ruddershove etcs 
1626 Triest Joos  heere van Lovendeghem, Ruddershove etcs 
1627 Triest Joos  heere van Lovendeghem, Ruddershove etcs 
1628 Triest Joos  heere van Lovendeghem, Ruddershove etcs 
1629 Damman Nicolaes  heere van Hoorezele
1630 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1631 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1632 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1633 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1634 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1635 Borluÿt  Franchois heere van Boückele 
1636 Lanchals Philips  heere van Olsene
1637 Lanchals Philips  heere van Olsene
1638 de Norman Jacques  heere van Oselaere St Alegonde
1639 de Norman Jacques  heere van Oselaere St Alegonde
1640 de Norman Jacques  heere van Oselaere St Alegonde
1641 de la Motte  Philips  heere van Ingoÿeghem, Kerckhove
1642 de la Motte  Philips  ²
1643 de la Motte  Philips  heere van Ingoÿeghem, Kerckhove
1644 de la Motte  Philips  heere van Ingoÿeghem, Kerckhove
1645 de la Motte  Philips  heere van Ingoÿeghem, Kerckhove
1646 de la Motte  Philips  heere van Ingoÿeghem, Kerckhove
1647 van der Meeren Gillis heere van Aspere en Sÿnghem, Veerdeghem
1648 van der Meeren Gillis heere van Aspere en Sÿnghem, Veerdeghem
1649 d’Allegambe Charles
1650 de Schoorman  Jan Charles 
1651 de Schoorman  Jan Charles 
1652 de Schoorman  Jan Charles 
1653 de Schoorman  Jan Charles 
1654 de Schoorman  Jan Charles 
1655 Rodrigues de Vega  Lopo 
1656 Rodrigues de Vega  Lopo 
1657 Rodrigues de Vega  Lopo 
1658 Rodrigues de Vega  Lopo 
1659 Rodrigues de Vega  Lopo 
1660 de Bourgogne Charles Guilliame Franchois  Grave van Wackene
1661 de Bourgogne Charles Guilliame Franchois  Grave van Wackene
1662 Borluÿt Gerom  heere van Ste Denijs Boücle 
1663 Borluÿt Gerom  heere van Ste Denijs Boücle 
1664 Borluÿt Gerom  heere van Ste Denijs Boücle 
1665 Borluÿt  Henderÿck  heere van Hoogherwaerden
1666 Borluÿt  Henderÿck  heere van Hoogherwaerden
1667 Borluÿt  Henderÿck  heere van Hoogherwaerden
1668 Borluÿt  Henderÿck  heere van Hoogherwaerden
1669 Allegambe  Anthone  heere van Bassinghien
1670 Allegambe  Anthone  heere van Bassinghien
1671 Allegambe  Anthone  heere van Bassinghien
1672 Triest Theodor  heere van Ste Eloy
1673 Triest Theodor  heere van Ste Eloy
1674 Triest Theodor  heere van Ste Eloy
1675 Triest Theodor  heere van Ste Eloy
1676 Triest Theodor  heere van Ste Eloy
1677 Snoückaert Niclaÿs  heere van Somergem 
1678 Snoückaert Niclaÿs  heere van Somergem 
1679 Snoückaert Niclaÿs  heere van Somergem 
1680 Snoückaert Niclaÿs  heere van Somergem 
1681 de Gruutere Guille  heere van Bieselinghe
1682 de Gruutere Guille  heere van Bieselinghe
1683 de Gruutere Guille  heere van Bieselinghe
1684 Vilain Guillaume heere van Dümpele 
1685 Maes Charles  heere van Noortvelde
1686 Maes Charles  heere van Noortvelde
1687 Maes Charles  heere van Noortvelde
1688 Rijm Maximilian Anthone  heere van Ramelaere
1689 Rijm Maximilian Anthone  heere van Ramelaere
1690 Rijm Maximilian Anthone  heere van Ramelaere
1691 Dellafaille  Jan Baptiste  heere Eeckloo 
1692 Dellafaille  Jan Baptiste  heere Eeckloo 
1693 Dellafaille  Jan Baptiste  heere Eeckloo 
1694 Xaverij
de la Woestijne
Philippe Frans  heere van Pottry, Beaucourt, Langhenhove, etc 
1695 Xaverij
de la Woestijne
Philippe Frans  heere van Pottry, Beaucourt, Langhenhove, etc 
1696 Xaverij
de la Woestijne
Philippe Frans  heere van Pottry, Beaucourt, Langhenhove, etc 
1697 de Schoorman Frans  heere van Appelsvoorde 
1698 de Schoorman Frans  heere van Appelsvoorde 
1699 de Schoorman Frans  heere van Appelsvoorde 
1700 van Pottelsberghe Albert Frans heere van Overdam
1701 van Pottelsberghe Albert Frans heere van Overdam
1702 van Pottelsberghe Albert Frans heere van Overdam
1703-1727: Tijdelijk opschorting van het Gilde
1727 de Rüyssche  Franschoÿs Philippe  heere van Marquette
1729 de Rüyssche  Franschoÿs Philippe  heere van Marquette
1730 Coppietters Bernard Jacques  heere van Hollebeke etc
1731 Coppietters Bernard Jacques  heere van Hollebeke etc
1732 Coppietters Bernard Jacques  heere van Hollebeke etc
1749 Bauwens  Antoon Frans
1752 Pycke  Franciscus Leopoldus 
1757 Bauwens Geraert Franciscus
1788 Moerman d'Harelbeke Burggraaf
1796-1802: Tijdelijk opschorting van het Gilde
1808 Pycke  Pierre Joseph 
1812 de Kerckhove de De Emmanuel  Graaf
1814 Huyttens  François
1819 van Toers Ignace 
1844 Claes - De Cock  Frans
1845 Rodrigues d'Evora y Charles Joseph
1888-1904 : Tijdelijk opschorting van het Gilde
1904 Coppejans Frans 
1947 Cooreman Henri 
1958 Delhaise Fernand 
1973 Geirnaert Andre 
1985 Cieters Jean 
1996 Dermine Paul 
2001 Rowan Robert 
2016 De Bouvrie Tonny